„Хи квадрат“ наступао у Вишеграду

10 October 2019

Наступ руских музичара, групе „Хи квадрат“ одржан је вечерас у организацији библиотеке „Иво Андрић“, поводом 127 година од рођења Иве Андрића.

Групу „Хи квадрат“ чине гитариста и пјевач Михаил Харитонов и Андреј Хамхидко.

Директор библиотеке Бојан Пецикоза у уводној ријечи, представљајући групу „Хи квадрат“ као врхунске музичаре који своје наступе имају у форми кабареа, нагласио је да су посреди освједочени пријатељи Вишеграда.

„У основи наше музике је фолк, а има елемената рок и поп музике. Пјесме које стварамо имају слободан стих. Инспирацију проналазимо свуда око нас: у нашим путовањима, у нашим пријатељима, у нашим породицама“, рекао је Харитонов.

Андреј Хамхидко рекао је да му је врло драго што је овдје и што је коначно имао прилику да упозна још један лијеп град о коме су му пријатељи причали. „Уживали смо у лијепој вечери, а и публика је показала одушевљење нашом изведбом“, додао је Хамхидко.