Награђени најактивнији читаоци за 2019. годину

21 February 2020

Библиотека "Иво Андрић" вечерас је, у складу са дугогодишњом традицијом, уприличила књижевно вече у оквиру ког су најактивнијим читаоцима за 2019. годину уручене пригодне награде – књиге и бесплатна чланарина за текућу годину.

Директор Библиотеке Бојан Пецикоза рекао је да је у категорији пензионера награђена Нада Ђурић, у категорији одраслих Вера Пецикоза, у категорији средње школе Марија Шљука и у категорији основне школе Катарина Елез.

„Библиотека је посебно наградила и три најмлађа активна читаоца: Вука Милошевића, Стефану Бенђо и Василија Мишковића“, истакао је Пецикоза.

У оквиру програма, завичајни писци окупљени око Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ су публици поред стандардног програма, презентовали и нова остварења својих чланова.