Представљен роман "Дрински макро"

25 May 2018

Роман Радована Лазаревића "Дрински макро", у организацији библиотеке "Иво Андрић" представљен је вечерас вишеградској публици.

"Роман жанровски може бити сврстан у друштвену хронику, али има и политичке, љубавне и футурустичке елементе. Доминантна тема је деколонизација и десрбизација српских етничких простора." изјавио је аутор Радован Лазаревић.

Библиотекарка Ивана Мачар нагласила је да се кроз радњу романа која се догађа на подручју вишеградског краја преплићу будућност, садашњост и прошлост. Главни лик романа Лука Језерац из Добруна уз помоћ непознатог мистичног и богатог послодавца, жели да историју овог краја претвори у туристички бизнис, тек на крају проникавши у сурове геополитичке импликације тог процеса.