Литерарна секција гостовала у Рогатици

12 June 2014

Библиотека „Иво Андрић“ у сарадњи са  књижевником Миладом Обреновићем, организовала је вечерас гостовање своје литерарне секције у Рогатици.

У препуном холу Основне школе „Свети Сава“ чланови секције су пригодним музичким и рецитаторским програмом представили најновије двије збирке поезије за дјецу Милада Обреновића: „Чудо невиђено“ и „Ко је јајету тата“.

Говорећи о Обреновићевим књигама Бојан Пецикоза, директор библиотеке“Иво Андрић“, рекао је да је аутор својим књигама максимално привукао пажњу најмлађих читалаца. Поезија овог даровитог пјесника довољно је наивна и мудра, шаљива и поучна. Избор пјесникових тема из којих се обавезно чује дечији осмјех био је и разлог више да се библиотека “Иво Андрић, са посебним задовољством, прихватила промоције његових књига.

Програм који је завршен рецитацијом „Наш језик“ из Обреновићеве књиге „Чудо невиђено“, успјешно су водили чланови литерарне секције Нађа Вучичевић и Огњен Миличевић.