Пјесничко вече са Горданом Милошевић

26 April 2016

У организацији библиотеке "Иво Андрић" вечерас су промовисане збирке поезије „Загрљени прсти“, „Раскопчај љубав“ и „Дрхтај зоре“ књижевнице из Власенице Гордана Милошевић.

Милошевићева је нагласила да се љубав према поезији родила у младости и да су у књигама које је вечерас промовисала објављене, углавном, љубавне пјесме. Напоменула је, такође, да је за свој рад више пута награђивана, да је пјесма „Порука у боци“ освојила другу награду као најљепша љубавна пјесма у Бачкој Паланци, док су пјесме из књиге „Раскопчај љубав“ преведене на брајево писмо.

Ова ауторка промовисала је збирке поезије на београдском Сајму књига, у Удружењу књижевника Србије, на Фестивалу књига у Аранђеловцу, те широм Републике Српске. Њене пјесме уврштене су у зборнике „Романијски песнички сусрети“, „Поетска сванућа“, „Бескрајни плави круг“, „Дванаести год“ и „Над душом се пјесма крили“.

У програму су поред аутора и издавача учествовали и чланови литерарне секције библиотеке „Иво Андрић“.