Представљена нова збирка пјесама Сава Шкобића

29 November 2015

У организацији библиотеке "Иво Андрић" вечерас је промовисана књига "Смијех дјетета кућу чува" завичајног аутора Сава Шкобића.

Директор библиотеке "Иво Андрић" Бојан Пецикоза нагласио је да је Шкобић предани културни радник, који је у Вишеграду у континуитету стварао 20 година и кроз различите културе активности на прави пут извео велики број генерација вишеградске дјеце.

"Шкобић је проницљив, духовит и доброћудан посматрач дјечије нарави и дјечијег понашања, а његово оштро око се труди да види оно што други не запажају и зато је способност писања за дјецу условљена властитом способношћу и надареношћу писца на повратак у властито, доживљено дјетињство. У пјесмама нашег чика Сава догађаји, мисли и осјећања су поједностављени, па их примамо без напора", рекла је у уводу библиотекарка Ивана Мачар.

У програму вечерашње промоције учествовали су и чланови рецитаторске секције библиотеке "Иво Андрић".