Промовисани романи Драгана Глоговца

09 October 2018

Вечерас су у организацији библиотеке "Иво Андрић" промовисана три романа Драгана Глоговца: "Задужбинар", "Богумил" и "Тројада".

"Романи су настајали дужи низ година и тек сада се указала прилика да буду представљени вишеградској публици", рекао је аутор романа Драган Глоговац.

"Сви романи Драгана Глоговца посвећени су специфичним личностима. Историјски роман "Задужбинар" говори о великом везиру Мехмед-паши Соколовићу, веома битној личности за историју Вишеграда и наших крајева. Роман "Богумил" говори о ексцентричном академском сликару Лазару Дрљачи који је када се повукао из јавног живота крајње аскетским животом живио у околини Борачког језера. Роман "Тројада" разрађује тезу мексичког истраживача Роберта Салинаса Прајса да се изворна Троја описана у епу "Илијада" налазила у долини Неретве", истакла је у уводу библиотекарка Ивана Мачар.

Вечерашње књижевно вече Библиотека је организовала у поводу 126 година од рођења нобеловца Ива Андрића.