Награђени најактивнији читаоци за 2014. годину

27 December 2014

Библиотека "Иво Андрић" вечерас је, у складу са дугогодишњом традицијом, уприличила поетско вече у оквиру ког су најактивнијим читаоцима за 2014. годину уручене пригодне награде – књиге и бесплатна чланарина за текућу годину.

Директор Библиотеке Бојан Пецикоза рекао је да је у категорији пензионера награђена Добрила Јакшић, у категорији одраслих Рада Лукић, у категорији средње школе Никола Аврамовић и у категорији основне школе Анђела Јанковић.

Чланови литерарно-драмске секције извели су посебан рецитал, аранжиран драмским елементима, говореће стихове модерних српских пјесника.

У оквиру програма, завичајни писци окупљени око Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ су публици поред стандардног програма, презентовали своје донаторе, нове чланове и нова пјесничка остварења својих чланова.