Нове књиге у нашем фонду

03 February 2022

Библиотека „Иво Андрић“ у Вишеграду добила је 72 нова наслова од Министарства просвјете и културе Републике Српске.

Акцију обогаћивања књижног фонда библиотека покренуло је Друштво библиотекара РС. У оквиру тог пројекта све библиотеке у РС добиле су траншу од 1020 КМ за набавку књига.

Библиотекар Миљана Пецикоза истакла је да је ријеч о популарној белетристици за одрасле, као и забавној и лектири за дјецу.

Пецикоза је навела да овај поклон много значи јер је ријеч о књигама које су веома тражене и да је ово значајна допуна фонда Библиотеке, јер у претходне двије године није била у прилици да купује актуелне наслове за своје кориснике.

Дио набавке књига представља и програм за школарце, како забавна литература, тако и лектире које су дефицитарне у локалним школским библиотекама“.