Обиљежена недјеља дјетета

11 October 2024

У складу са традицијом Библиотека "Иво Андрић" се и ове године пригодним програмом укључила у обиљежавање „Недјеље дјетета“, када се додатно скреће пажња на права која дјеца имају, те на заштиту истих.

- Имали смо част да данас угостимо читаву генерацију других разреда, ученика основне шкпле "Вук Караџић". За њих смо осмислили пригодан забавни и едукативни програм. Малишани су испунили дрво жеља својим стремљењима и креацијама, истако је директор Библиотеке Бојан Пецикоза.

- Драго ми је да смо подржали једну од најзначајнијих манифестација посвећених промоцији дјеце и дјечијих права наше локалне заједнице. Овакав интерактивни приступ промовисања културе код најмлађих даје увијек изузетне резултате, нагласила је библиотекар Ивана Мачар.

Обиљежавање Недјеље дјетета проводи се у већини европских земаља са циљем да се промовишу основни циљеви Конвенције УН о правима дјетета.